(+420) 777088139 studiorevitall@seznam.cz
Masáže

Masáže podrobně

Trigger points masáže

Hloubková masáž Trigger points

Velmi účinná, terapeutická masáž zaměřená na odstranění myofasciálních poruch ve svalstvu. Základem masáže je hmatové nalezení spoušťových bodů, tzv. Trigger points, které jsou jednou z příčin bolestivosti ve svalech a jejich rozmasírování.

Co jsou vlastně spoušťové body ( Trigger pointy ) a co všechno dovedou

Trigger body (spoušťové body) jsou malé tuhé uzlíky ve svalech, které mohou být na pohmat silně bolestivé nebo mohou při podráždění vyvolat svalový záškub a bolest ve vzdálených oblastech těla (přenesená bolest). Další reakcí na podráždění je úhybná reakce, kdy pacient může až poskočit nebo ucuknout.

Díky mechanickému poškození kosterního svalstva, ať již úrazem, zlomeninou, vymknutím nebo nadužíváním – kdy daný sval stále dokola vykonává stejnou práci stejným způsobem – může dojít k ztuhnutí svaloviny a vytvoření tzv. spoušťového bodu (např. práce s myší, jednostranná zátěž sportovců, ovládání pedálů při řízení automobilu atd.) Sval ztrácí elasticitu a poddajnost, postupem času může dojít ke zhoršení jeho prokrvení. Právě spoušťový bod může být zdrojem vytrvalé, hluboké a velmi obtěžující bolesti.

Tyto změny potom vedou k tomu, že se body stávají centry bolesti a mohou ovlivnit celkovou kondici svalu , ve kterém se nacházejí , ale také svalů mnohdy i velmi vzdálených. Změny spojené s poruchou funkce svalu vedou k rozvoji tzv. přenesených bolestí. Přenesené bolesti se mohou vyskytovat mnohdy i velice daleko od místa výskytu spoušťového bodu. Ztuhlost a bolest v kloubech jako zápěstí, lokty, ramena, kolena a kyčle často nebývá nic jiného než přenesená bolest ze spoušťových bodů přiléhajících svalů.

Spoušťové body nereagují na meditaci, pozitivní myšlení, progresivní relaxaci a jen velmi omezeně např. na klasickou masáž. Jediným dostupným ošetřením těchto bodů je manuální tlak přímo na tento bod – a protažení svalu. Je přitom velice důležité nenechat se zmást, kde se zrovna bolest projevuje.

Takovýmto ošetřením je možné docílit zmírnění či odstranění urputných bolestí hlavy, šíje, bolestí v ramenním kloubu, bolestí jakoby vystřelující z ramene do paže, či bolesti v kyčlích. Bodavá bolest mezi lopatkami jsou opět jen malým příkladem, který může prezentovat přetížení svalů z nevhodného přetěžování při práci s myší a klávesnicí.

780 Kč (50 minut)

Takovýmto ošetřením je možné docílit zmírnění či odstranění urputných bolestí hlavy, šíje, bolestí v ramenním kloubu, bolestí jakoby vystřelující z ramene do paže, či bolesti v kyčlích.

Reference

Co říkají klienti

Marie

"Masáž byla naprosto skvělá, odcházela jsem odpočatá a zcela bez bolesti zad, pan masér byl moc příjemný a vstřícný, doporučuji ?"

Katka

"přítel si masáž moc pochvaloval, masér byl profesionál, žádné hlazení 🙂"

Nikola

"Mamka dostala masáž jako dárek k Vánocům. Velice se jí masáž líbila, domluveni termínu bez problémů, příjemné prostředí, ochotný personál. Vzdělaný maser se kterým si i fajn popovídali. Určitě přijde znova a může i doporučit."

Michal

"Masáž pro přítelkyni a její naprostá spokojenost. Skvělá domluva, příjemná masáž a skvělý masér."

Sandra

"Cinska masaz celeho tela, super!"