(+420) 777088139 studiorevitall@seznam.cz
Masáže

Masáže podrobně

Masáž krční páteře

Speciální masáž zaměřená na uvolnění krční pátěře

 

Bolí vás často hlava? Trpíte migrénami? Máte ztuhlou šíji? Váš problém vůbec nemusí být v hlavě, na vině může být vaše páteř, především její krční část.

  • Masáž určená převážně pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání, často pracují u počítače, mnoho hodin stráví jízdou v klimatizovaném autě.
  • Ztuhlost, omezený pohyb hlavy do stran, bolest hlavy, bolest vystřelující do končetin, závratě, poruchy vidění či sluchu. Tyto a další vážné zdravotní potíže provázejí bolest krční páteře a zásadně omezují člověka v běžných životních situacích.
  • Při této masáži jsou užívány speciální masážní techniky. Jedna z nich je masáž trigger points (spoušťových bodů) v oblasti krční páteře.

Jedná se o velmi účinnou terapeutickou masáž zaměřenou na odstranění myofasciálních poruch ve svalstvu. Základem masáže je hmatové nalezení spoušťových bodů, tzv. Trigger points, které jsou jednou z příčin bolestivosti ve svalech a jejich rozmasírování.

Trigger body ( spoušťové body ) jsou malé tuhé uzlíky ve svalech, které mohou být na pohmat silně bolestivé nebo mohou při podráždění vyvolat svalový záškub a bolest ve vzdálených oblastech těla (přenesená bolest). Další reakcí na podráždění je úhybná reakce, kdy pacient může až poskočit nebo ucuknout.

Kvůli mechanickému poškození kosterního svalstva, ať již úrazem, zlomeninou, vymknutím nebo nadužíváním – kdy daný sval stále dokola vykonává stejnou práci stejným způsobem – může dojít ke ztuhnutí svaloviny a vytvoření tzv. spoušťového bodu (např. práce s myší, jednostranná zátěž sportovců, ovládání pedálů při řízení automobilu atd). Sval ztrácí elasticitu a poddajnost, postupem času může dojít ke zhoršení jeho prokrvení. Právě spoušťový bod může být zdrojem vytrvalé, hluboké a velmi obtěžující bolesti.

Tyto změny potom vedou k tomu, že se body stávají centry bolesti a mohou ovlivnit celkovou kondici svalu, ve kterém se nacházejí, ale také svalů mnohdy i velmi vzdálených. Změny spojené s poruchou funkce svalu vedou k rozvoji tzv. přenesených bolestí. Přenesené bolesti se mohou vyskytovat mnohdy i velice daleko od místa výskytu spoušťového bodu. Ztuhlost a bolest v kloubech jako zápěstí, lokty, ramena, kolena a kyčle často nebývá nic jiného než přenesená bolest ze spoušťových bodů přiléhajících svalů.

740 Kč (50 minut)

Další z technik, která se při masáži užívá, je pasivní cvičení a protahování krční páteře.

Reference

Co říkají klienti

Marie

"Masáž byla naprosto skvělá, odcházela jsem odpočatá a zcela bez bolesti zad, pan masér byl moc příjemný a vstřícný, doporučuji ?"

Katka

"přítel si masáž moc pochvaloval, masér byl profesionál, žádné hlazení 🙂"

Nikola

"Mamka dostala masáž jako dárek k Vánocům. Velice se jí masáž líbila, domluveni termínu bez problémů, příjemné prostředí, ochotný personál. Vzdělaný maser se kterým si i fajn popovídali. Určitě přijde znova a může i doporučit."

Michal

"Masáž pro přítelkyni a její naprostá spokojenost. Skvělá domluva, příjemná masáž a skvělý masér."

Sandra

"Cinska masaz celeho tela, super!"